קורסים

תכנית לימודים

מסלול תסריטאות

Sam-Schoolיוסי צבקר  (544).JPG

תוכנית הלימודים - שנה א'

הלימודים מבוססים על שיעורים עיוניים וסדנאות כתיבה בהנחיית אנשי מקצוע מובילים. מערך הקורסים מגוון, וכולל גם סדנאות בימוי, משחק והפקה לתסריטאים, חונכויות אישיות, שיעורים עיוניים משותפים עם המסלול המלא וסדנאות אומן בינלאומיות. התוכנית מורכבת מקורסי חובה שרובם מיועדים לתלמידי המגמה וחלקם מתקיימים בהשתתפות תלמידי המסלולים האחרים.

בשנה הראשונה נחשפים התלמידים למתודה של בית הספר, רוכשים את הכלים המקצועיים של יסודות השפה התסריטאית, מתנסים בכתיבה תסריטאית בז'אנר הסרט הקצר ומרחיבים את הידע העיוני שלהם בקולנוע, בטלוויזיה ובכתיבה.


פרויקטים שנתיים וחונכויות

שנה א': תסריט ללא מילים באורך חמש דקות (סמ' א'), תסריט לוקיישן באורך עשר דקות (סמ' ב').

במהלך הלימודים כל תלמיד ותלמידה זוכים לחונכויות אישיות שתכליתן קידום הפרויקט השנתי.


ועדות תסריטים פתוחות

תוך כדי העבודה על הפרויקטים השנתיים עם המורים והחונכים, תלמידי המגמה מגישים את תסריטיהם לוועדה המורכבת מפורום מיוחד של מורי בית הספר ויוצרים חיצוניים. הביקורת הפתוחה וסיעור המוחות, הם חלק חיוני מהתהליך הלימודי.


סדנת חפץ

במסגרת סדנת חפץ (כתיבה ויזואלית) בסמסטר א', תלמידי שנה א במגמת תסריטאות כותבים תסריט קצר שסיפורו מונע על ידי חפץ.  בסוף הקורס  תלמידי תסריטאות מציגים את תסריטיהם לפני תלמידי המסלול המלא ומסלול הפקה יוזמת, שמתחילים את סדנת תסריט החפץ בסמסטר ב׳. מטרת אירוע הפיצ׳ינג הפנימי היא ליצור חיבורים של ״משולש הזהב״ בין תלמידי שלושת המסלולים להפקה ולבימוי של סרטים שנכתבו בידי תלמידי מגמת תסריטאות.